témata

Kreativní práce nemusí být osamělá

Obliba práce na dálku roste. A to i v Litoměřicích! Novela zákona nastavila základní podmínky pro home office a hodně zaměstnavatelů si už uvědomuje, že změna prostředí a kontakt s jinými lidmi prospívají produktivitě, kreativitě a mají vliv i na duševní pohodu zaměstnanců. To dobře vědí také drobní podnikatelé, freelanceři nebo studenti.

Domácí prostředí a jídelní stůl ale nemusí být pro soustředěnou práci ideální. Můžete narazit na technické překážky (špatné připojení k internetu, nevyhovující osvětlení pracovní plochy, chybějící tiskárna) nebo zjistíte, že svoji pozornost věnujete spíš dětem, vadnoucím kytkám nebo rybičkám v akváriu. To může být příjemné, jenže… Pokud se potřebujete opravdu pekelně soustředit, často to ani Aerosmith ve sluchátkách nezachrání.

Nebo naopak, někdy svůj deep dive přeženete a během cesty do školky telefonujete s obchodním partnerem, i ve chvíli, kdy vám dcera s nadšením ukazuje v parku veverku, e-maily vyřizujete i mezi večeří a večerníčkem a na rodinu a koníčky moc času nezbývá. Tak co s tím?

Coworkingová centra přinášejí řešení. Je tu místo jak pro soustředěnou práci, tak i pro diskuze a navazování nových kontaktů. Sdílenou kancelář najdete snad už v každém městě. Zajeďte si na prvotřídní kávu do Roudnice nad Labem do prostoru CwrkJzD, navažte kontakty v LOVO STARTUPu, skočte si na film do Prostoru v Chomutově nebo přesuňte svoji bitvu s workoholismem, omezeními či prokrastinací na pole našeho LitoHUBu. Možná brzy zjistíte, že už nemáte s kým bojovat.

U nás v podkroví nad střechami historických budov jde totiž práce ruku v ruce s osobním rozvojem i relaxací. Máme prostor pro (spolu)práci, jógu, eventy, tvoření i dialog. Seznámíte se tu s kolegy z oboru a můžete nakouknout i do dalších odvětví, ať už jde o programování, komunikační dovednosti, žurnalistiku, firemní management ap. Pracujte na projektech vlastních nebo si najděte parťáky pro práci na společných tématech. Naše komunita je otevřená všem.

Možná oceníte i bezpečný prostor menších zasedaček, když zrovna hledáte místo pro setkávání s klienty nebo se chcete sejít s malou skupinkou kolegů u kulatého stolu.

Snad všechna coworkingová centra pořádají přednášky, besedy a workshopy s odborníky a tvůrci z regionu. LitoHUB není výjimkou. Navíc vám může přinést ponoření se do jógy během pravidelných večerních lekcí, které jsou vhodné pro nováčky i pokročilé, ale také pro samotné lektory.

Zamluvte si zdarma den na zkoušku a zažijte podporující tvůrčí atmosféru.

Blog, kde členové a lektoři z HUBu sdílí tipy na efektivní práci i témata týkající se osobního rozvoje. Inspirujte se krátkými, praktickými radami a objevujte nové perspektivy pro lepší work&life balance. Vedle toho, se dočtete, co se řeší u kulatého stolu v HUBu.
Máme to v očku!

Příjemnou zábavu •